Z-TECH PPUH Z-TECH Gliwice ul.Daszynskiego 90
Nasze menu:
Język polskiStrona główna
English languageMain page
Kontakt
Produkty:
Programy:
Referencje
Wydarzenia
PROGRAMY EDUKACYJNE

Drgania

    We współpracy z Wydawnictwami Szkolnymi i Pedagogicznymi opracowaliśmy serię programów edukacyjnych z zakresu fizyki. Programy pozwalają na wykonywanie eksperymentów fizycznych przy wykorzystaniu komputera. Objęto bardzo szeroki zakres zjawisk fizycznych występujących w otaczającym nas świecie. Powyższe zdjęcie pokazuje program symulujący drgania ciężarków na skręcanej strunie.

Oscyloskop

    Program Oscyloskop pozwala na zapoznanie się z działaniem tego przyrządu i wykorzystaniem go do pomiaru sygnałów akustycznych za pomocą mikrofonu komputera.

Optyka

    Program Optyka, pokazuje zachowanie promieni światła odbijających się od lustrzanych powierzchni, oraz załamujących się w różnych przezroczystych ciałach.

Astronomia

    Astronomia to rozbudowany symulator ruchu ciał niebieskich w polu grawitacyjnym. Program pozwala na badanie ruchu wielu ciał po bardzo skomplikowanych trajektoriach. Możliwe jest nawet projektowanie tras podróży kosmicznych pomiędzy różnymi planetami.

    Oprócz prezentowanych, powstało kilkanaście innych, równie interesujących programów, pozwalających na poznawanie tajników otaczającego nas świata.