Z-TECH PPUH Z-TECH Gliwice ul.Daszynskiego 90
Nasze menu:
Język polskiStrona główna
English languageMain page
Kontakt
Produkty:
Programy:
Referencje
Wydarzenia
SPAWARKA DO TERMOPAR ST-5

Spawarka ST-5

    Spawarka została specjalnie zaprojektowana do spawania termopar z drutu o średnicy od f0,2 do f2mm wykonanych z dwóch drutów lub termopar płaszczowych o średnicy od f0,5 do f3mm. Spawanie wykonywane jest ręcznie w specjalnej komorze wypełnionej proszkiem grafitowym. Prąd spawania można ustawić odpowiednio do średnicy drutu od 0,5 do ok 6A. Spawarka sterowana jest poprzez specjalizowany układ mikroprocesorowy. Układ ten kontroluje wiele parametrów pracy urządzenia. Zapewnia stabilizację prądu spawania, oraz odmierza czas spawania. Dzięki temu można zachować stałą jakość otrzymywanych spoin. Spawarka jest zabezpieczona przed przeciążeniem lub zwarciem, oraz przed przypadkowym stałym wciśnięciem padału uruchamiającego proces spawania. Czas wykonywania spoiny odmierzany jest od momentu wykrycia przez sterownik przepływu prądu. Dodatkowo stan pracy sygnalizowany jest dźwiękiem. Na wyświetlaczu pokazywane są aktualnie nastawione wartości prądu oraz czasu spawania. Zmiana nastaw odbywa się poprzez dwa przyciski. Nastawy oraz liczba wykonanych spoin jest zapamiętywana automatycznie. Zapewnia to maksymalny komfort eksploatacji urządzenia.

    Konstrukcja spawarki redukuje drastycznie zużycie prądu oraz minimalizuje zużycia materiałów eksploatacyjnych. Jedynym materiałem, ulegającym zużyciu jest proszek grafitowy. Czas spawania termopary waha się od 1 do 5 sek. w zależności od średnicy drutu i prądu spawania.

Spoina 0,5mm

Spoina 1,4mm

Spoina 2,0mm

    Spawarka umożliwia wykonanie spoiny dla dwóch równolegle ułożonych drutów. Ponieważ prąd spawania przepływa przez termoparę możliwe jest wykonanie spoiny tylko dla termopar, odłączonych od układu pomiarowego. Wykonanie spoiny jest bardzo proste i wymaga tylko krótkiej praktyki wstępnej.

    Podczas spawania należy korzystać z okularów ochronnych lub przyciemnianej szybki spawalniczej, dostarczanej razem z urządzeniem. Należy zastosować standardowe warunki bezpieczeństwa przy wykorzystaniu urządzeń zasilanych energią elektryczną z sieci 230V. Spawarka posiada wbudowany czujnik temperatury zabezpieczający przed przegrzaniem.

    Poniżej przedstawiony jest film z przykładowym wykonaniem spoiny dla termopary z drutu oraz z przewodu w izolacji szklanej i teflonowej. Film prezentuje spawanie za pomocą spawarki ST-2. Aktualnie oferowany model to spawarka ST-5 wyposażona w zaawansowany sterownik mikroprocesorowy znacząco podnoszący komfort pracy i zapewniający wykonanie jednorodnej jakości spoin. Zasada wykonania spoin pozostała analogiczna, niezależnie od modelu spawarki.

Film - spawanie termopar. Spawarka ST-2. Proszę kliknąć.
Film - spawanie termopar spawarka ST-2

Film - spawanie termopar spawarka ST-5

W przypadku wolnego łacza internetowego, proszę film zapisać najpierw w pamięci komputera (48MB)

    Na zdjęciach przedstawiono powiększenie wykonanych spoin.

Spoina termopary z drutu 0,5mm

Spoina termopary w osłonie teflonowej

Spoina termopary w osłonie teflonowej

Spoina termopary w osłonie z włókna szkalnego

Parametry techniczne:

  • Zasilanie: 230V 2A 150VA
  • Materiał eksploatacyjny - proszek grafitowy (zużycie ok. 1g na 100 spoin)
  • Zużycie prądu dla termopar f0,5mm około 0,2 kWh na 1000 spoin
Cena: 4100zł NETTO

Cena jest aktualna do dnia 31-12-2024r.