Z-TECH PPUH Z-TECH Gliwice ul.Daszynskiego 90
Nasze menu:
Język polskiStrona główna
English languageMain page
Kontakt
Produkty:
Programy:
Referencje
Wydarzenia
WIELOKANAŁOWY SYSTEM POMIAROWY

Wielokanałowy przetwornik pomiarowy

    Przetwornik wielokanałowy został opracowany do pomiaru wielkości elektrycznych i sygnałów z czujników tensometrycznych (mostków i półmostków), oraz indukcyjnych czujników przemieszczeń i termopar. Dzięki modułowej budowie, (jeden moduł zawiera 8 wejść) można elastycznie konfigurować zestaw pomiarowy. W jednym zestawie podczas pomiaru może pracować maksymalnie 16 modułów. Daje to 128 niezależnych kanałów pomiarowych.

Stanowisko pomiarowe
Stanowisko pomiarowe podczas badań zniszczeniowych elementów konstrukcyjnych.    Układ przetworników połaczony jest przemysłową magistralą przesyłu danych RS-422. Zapewnia to niezawodne działanie, nawet przy zastosowaniu większej odległości pomiędzy przetwornikiem a komputerem. Wszystkie operacje konfigurowania, rejestracji i sterowania odbywają się drogą cyfrową poprzez spejalny program sterujący.

Czujniki tensometryczne
Czujniki tensometryczne - wyprowadzenia sygnałów.Indukcijne czujniki przemieszczeń
Indukcyjne czujniki przemieszczeń - do pomiaru odkształcenia kontrukcji    Zasilanie przetworników zostało podwojone. Istnieje możliwość zasilania zarówno z sieci energetycznej, jak i z akumulatora 12V. Pozwala to, razem z zastosowaniem przenośnego komputera, na prowadzenie pomiarów w warunkach terenowych, niezależnie od możliwości doprowadzenia zasilania.

Mikrokomputerowy układ pomiaru i sterowania
Mikrokomputerowy układ pomiaru i sterowania.    W konstrukcji przetworników zastosowano najnowsze precyzyjne przetworniki elektroniczne. Zapewniają one wysoką rozdzielczość (16 bitów) i dużą szybkość próbkowania pomiarów w zależności od wariantu, do 10 pomiarów na sekundę (dla 128 kanałów) do 100 pomiarów na sekundę (dla 16 kanałów pomiarowych).

Parametry techniczne:

  • Wejścia tensometryczne (mostek i półmostek): +/-16mV/V +/-8mV/V +/-4mV/V +/-2mV/V
  • Wejścia LVDT - indukcyjnego czujnika przemieszczeń: +/-1V/V +/-0,5V/V +/-0,25V/V +/-0,125V/V
  • Wejścia analogowe: +/-10V +/-5V +/-2,5V +/-1,25V +/-0,6V +/-0,3V
  • Wejścia termoparowe: S-PtRh10, K-NiCr, J-FeCuNi, R-PtRh13, B-PtRh30
  • Zasilanie 12-16V stałe lub zmienne 50/60Hz
  • Wymiary: 80 x 60 x 20 cm
  • Waga ok. 3kg